Esittelyssä Jasmiinit Elea

19.7.2017

Jasmiinit Elea kuuluu Jasmiinit-ikäkauden joukkueisiin. Elean tytöt ovat 12 - 13  -vuotiaita innokkaita voimistelijoita, jotka kilpailevat 12 - 14  -vuotiaiden kilpasarjassa. Joukkueessa voimistelee yhdeksän iloista ja energistä tyttöä.

Jasmiinit Elea harjoittelee 4 - 5 kertaa viikossa, mihin sisältyy yhteistreeni koko ikäkauden kanssa. Tyttöjen mukaan treeneissä vallitsee hyvä ja kannustava yhteishenki. Harjoituksissa harjoitellaan tiukasti, mutta ei liian totisesti. Uutta haastetta treenaamiseen tuo syksyn kilpailuvälineeksi valittu vanne sekä ohjelman uudet vaikeusosat. Kesäloma kuluikin erilaisia vannekikkoja ja -liikkeitä harjoitellessa.

Uusi kausi on käynnistynyt tällä viikolla ja uuden ohjelman harjoittelu sekä peruskuntokausi on alkanut. Hyvällä motivaatiolla varustetut tytöt ovat valmiina treenaamaan kohti syksyn kilpailuja. Joukkueen on tarkoitus osallistua tulevan kauden aikana neljiin kilpailuihin sekä kilpasarjaringin leirille.

Jasmiinit Elea toivottaa kaikille hyvää loppukesää sekä treeni-intoa alkavalle kaudelle!